Закрити
03-10-2018
В Україні за 8 місяців обсяги будівництва зросли на 6% разом із ціною за квадратні метри
За кількістю нових квартир на кожного жителя країни Україна обігнала Євросоюз. Зокрема, відповідний вітчизняний показник, розрахований Нацбанком за підсумками 2017 року, становить 2,9 квартири на 1000 осіб, тоді як в ЄС цей коефіцієнт дорівнює 2,8.

Вітчизняні забудовники за рік прискорилися на 13% в справі введення в експлуатацію нового житла, досягнувши рівня в 5,9 мільйона квадратних метрів – саме стільки вони здали в 2017-му. В Україні за 8 місяців обсяги будівництва зросли на 6%. Частка Києва і області в цьому показнику склала 43% – це перше місце. Конкуренцію столичного регіону намагаються скласти Одеса з передмістями і Львів.

В той же час, згідно з інформацією Державної служби статистики України, ціни на будівельно-монтажні роботи (БМР) в січні-квітні 2018 в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року зросли на 23,4%. Як результат – багато забудовників наразі підіймають і ціни на квартири. На вартість житла також впливають валютні коливання, сезонне підвищення активності потенційних покупців, доступність кредитів, зростання реальних доходів населення, розвиток сфери альтернативного капіталовкладення. 

У передмісті Києва в середньостроковій перспективі ціна на житло в новобудовах зросте на 5-10% через нові вимоги по поверховості житлових комплексів. Так, кількість поверхів в будинках тепер буде залежати від чисельності проживаючих в населеному пункті. https://politeka.net/ua/news/economics/726989-ukraincev-zastavjat-pokupat-zhile-po-novomu-ceny-vzletjat-do-nebes-vysotok-bolshe-ne-budet/amp/ Тому, якщо плануєте покупку житла під Києвом, це краще зробити до кінця року, – радять експерти.

Серед тенденцій 2018 р. можна виділити зростання попиту на житло з невеликою площею, але з продуманою ергономікою внутрішнього простору. Сьогодні в сегменті житла комфорт- і економ-класу спостерігається зсув попиту на користь більш комфортних планувань однокімнатних квартир площею 36-40 кв. м. При цьому покупці віддають перевагу квартирам з європлануванням, коли вітальня об'єднана з кухонною зоною і є окрема спальня. Покупець все частіше вибирає проекти з розвиненою внутрішньою інфраструктурою.

У той же час малометражні квартири також займають досить об'ємний сегмент: в ближньому передмісті Києва і області частка доступного готового однокімнатного житла в новобудовах – 11%, по Києву – близько 6%. У житлі, яке буде вводитися в експлуатацію в найближчі два роки, – відповідно 10-11 і 8%. Частка смартів серед однокімнатних квартир на 2020-2021 рр. складатимуть вже 16%.

За матеріалами інтернет-ресурсів