Закрити
27-09-2018
Котики – невід’ємна частина нашого інтер’єру!
Ви дуже любите котиків? Ми теж) А ось вони, окрім всього іншого, люблять точити когітки, від яких найчастіше потерпають меблі. Пропонуємо кілька антивандальних варіантів для наших чотириногих

Одне з улюблених місць місцезнадходження домашніх тварин – м'які меблі. Зберегти зовнішній вигляд дивана і крісел можна завдяки правильній оббивці. Найбільш стійкі тканини до когітків – це флок, велюр, штучна замша, жаккард та гобелен.

ФЛОК. Для стильних, практичних і, головне, зносостійких меблів досить часто застосовується флок. Цей нетканий матеріал – відмінний вибір для оббивки диванів. Тканину просочують водо- і грязевідталкуючими засобами, завдяки чому вона швидко і легко очищується, не вигоряє на сонці, не мнеться. Навіть якщо кіт вирішить точити кігтики по таких меблях, вона все одно буде зберігати свій первинний зовнішній вигляд. Втім, коти ігнорують дивани, оббиті флоком: там немає петельок, за які можна зачепитися.

ШТУЧНА ЗАМША. Матеріал може мати тканинну та нетканинну основу, але в першому випадку він більш міцний і довговічний (вища вартість), але виправдана. Штучну замшу зовні майже не відрізнити від справжньої. Ворс створюється з поліестеру і просочується тефлоном. Тканина дуже приємна, тепла, міцна/ Витримує вплив агресивних середовищ і навантажень, не стирається й стійко переносить спроби домашньої тварини обірвати та роздряпати поверхню м'яких меблів.

ВЕЛЮР. М'яка ворсиста тканина стійка до різного роду механічних впливів, приємна на дотик. Якщо тканина оброблена спеціальними засобами, їй не загрожує ні вода, ані бруд. Крім того, його оксамитова структура створює затишну атмосферу і додає в інтер'єр відчуття легкості.

ЖАККАРД І ГОБЕЛЕН. За своїм складом та виглядом гобеленова оббивка і жаккард дуже схожі. Спосіб виробництва обох майже ідентичний – нитки переплітаються максимально тісно між собою, при цьому, чим вони товщі, тим міцніше буде полотно. Але для гобеленової тканини використовують більш добротний і щільний матеріал, що позначається на якості та надійності. Пошкодити такі оббивки домашнім вихованцям буде складно, оскільки частота плетіння не дозволить кігтям зачепитися та висмикнути петлю.

Взагалі, гладкі щільні тканини відрізняються ще й тим, що не накопичують котяче та собаче хутро. Якщо покриття має тефлонове просочення, то, крім усього іншого, на них погано береться фарба і клей. Їх легко струсити щіткою, промити. Тканина швидко висихає після будь-якого миття. Як бонус - такі оббивки не сприймають фломастери та інші мальовничі фантазії дітей.