Закрити
23-11-2018
Короткий путівник по дитячій кімнаті
Наші дизайнери постійно стикаються з безліччю питань від дбайливих батьків по облаштуванню дитячої кімнати. Тому ми вирішили коротко пройтися по основних пунктах.

Крім інтер’єру ключовими моментами для комфортного проживання дитини на своїй території – є екологічність, безпека і, звичайно, зручність. Отже, як поєднати красиве з практичним?

Кімната та її якості повинні сприяти гармонійному розвитку дитини. Потрібно пам’ятати, що малеча сприймає світ не так як дорослі, тому простір має бути не тільки ергономічним, але й приємним та цікавим. Ми вважаємо, що основа дитячої повинна прослужити біля десяти років. При такому варіанті не потрібно буде кардинально переробляти кімнату через кожні два-три сезони. Досить міняти акценти або деталі інтер’єру відповідно до потреб дитини.

Хочемо зазначити, краще, щоб дитяча не була великою – згадайте, як ви конструювали маленькі будиночки, халабудки або забиралися під стіл. У кімнаті має бути перш за все затишно. Але разом з тим необхідно досить простору, щоб розмістити ліжко, навчальну зону, місце для іграшок і невеликий вільний куточок для ігор. До чистового ремонту і заповнення меблями потрібно подбати про утеплення кімнати, достатню кількість електроточок, а при наявності балкона – про безпеку малюка.

Стіни

Якщо ви не планували зберігати дитячі малюнки на стінах, для вас підійде звичайне фарбування. В цьому випадку потрібно вибирати акрилову фарбу на водній основі. Вона швидко сохне, не пахне і «творчість» можна легко змити. Більш поширений варіант – шпалери. Тут необхідно вибирати натуральні матеріали: паперові або текстильні. А ось вінілові -практично не пропускають повітря і в кімнаті може накопичуватися волога.

Меблі

У дитячій не треба багато меблів. Тільки необхідне. Важлива умова – елементи шафів, ліжка та іншої мебелі не повинні бути з гострими кутами або небезпечними деталями. Стіл для занять найкраще поставити до вікна, щоб був прямий доступ до природного освітлення. Поруч бажано розмістити полиці для книжок, фотографій та інших дрібниць. Для хлопчика можна передбачити місце для спортивного куточка, а для дівчинки – зону ляльок, будиночків і творчості. У будь-якому випадку ще необхідно залишити простір для простих пустощів.

Кольорова гамма

Основний колір має бути спокійним, нейтральним. Сірий, блідо-блакитний або рожевий нюдовий заспокоюють, відновлюють сили і розслаблюють. Необхідна така кольорова палітра, при якій би дитяча психіка не дуже збуджувалася. Адже тут дитина буде не тільки давати волю своїм емоціям і енергії, але й відпочивати. А ось акценти, елементи меблів, освітлення або штор можуть бути яскравими. Малюкові повинно бути цікаво в своєму просторі.

Не забуваємо і про якісне освітлення. Маленьке вікно, щільні штори, темні відтінки – не найкращий варіант для кімнати дитини. Недолік світла негативно впливає на здоров’я і настрій малечі.

Ми радимо робити кімнату для дитини не надто дитячою, але й не занадто дорослою. Ведмедики, машинки і барбі швидко набридають, дитина дорослішає, змінюються смаки. Та і в більш стриманому дорослому варіанті немає нічого цікавого для маленької людини, яка тільки познає світ. Необхідно витримати «золоту середину», створити свій неповторний дизайн для життя малюка. Ми також не рекомендуємо дуже дорогі матеріали. Розкішні меблі або шпалери будуть псувати нерви і вам, і вашому чаду через пролиту фарбу або пластилін на килимі.

Адже найголовніше – ваша унікальна дитяча має сприяти розвитку дитини і допомагати йому відкривати нові горизонти.