Закрити
16-05-2018
Коли талант знаходить ресурси: як зробити дизайн-студію прибутковою

Разом з ростом будівництва нового житла збільшується і попит на послуги, які супроводжують придбання квартири. Окрім ремонту та обробки приміщень, все більш популярним стає професійний дизайн інтер'єрів. Ринок цієї послуги стабільно розширюється. З'являється більше бажаючих створювати в своїй квартирі затишну атмосферу, витриману в певному стилі. Все більше тих, хто прагне стилю, балансу, розуміє, що в таких тонких питаннях краще довіряти професіоналам. Тому актуальним стає й бізнес у сфері дизайну інтер'єру.

Для багатьох творчих та талановитих людей сучасна студія інтер'єрів – це втілення мрій – займатися одночасно рентабельною та цікавою справою, якій вони готові присвятити себе. Але не секрет, що творчі люди часто можуть бути неорганізованими, радше, не прагматичними. Тому тут є ряд питань, які варто враховувати при відкритті студії з організаційної сторони.

В цій лекції ми підготували 7 таких ключевих аспектів.

По-перше, варто одночасно працювати за кількома напрямками – архітектурно-художній креатив має супроводжуватися успішним маркетингом, що гарантує ефективне надання дизайнерських послуг. Тож важливо розуміти, що якщо ви, як дизайнер або архітектор, погано розбираєтеся в маркетингу, то вам краще для цього найняти або попросити допомоги в того, хто на цьому спеціалізується. Не брати на себе все одразу. І пам'ятати, що "талант потребує підтримки".

По-друге, особливо популярні сьогодні послуги студій, які, наприклад, пропонують як розробку інтер'єрів, так і займаються архітектурно-плановим проектуванням, узгодженням у відповідних органах створюваних ними проектів. Пропозиція виключно дизайнерских послуг буде ефективною лише в тому випадку, якщо компанія вже має розвинений бренд та команду дизайнерів – це люди, які зарекомендували себе на ринку з найприємніших сторін і мають блискуче портфоліо. Тому, якщо у вас вузьконаправлена спеціалізація, то краще також взяти в партнери того, хто зможе надавати інші послуги. Наприклад, спеціалізується на екстер'єрах. Так ви отримаєте більше можливостей комплексного замовлення, а ваш клієнт – не буде стикатися з обмеженнями.

Третя рекомендація – це правильно побудована робота в студії з розподіленням творчих і адміністративних обов'язків. Для відкриття студії потрібно, як мінімум, дві людини – дизайнер і менеджер. Кожен з них повинен бути досить професійним у своєму напрямку. Для ведення бухгалтерії краще і простіше скористатися послугами спеціальних компаній. А при успішному розвитку бізнесу завжди можна буде розширити штат.

Четверте. Студія дизайну продає послуги, які сприймаються візуально. Тому варто вжити заходів щодо створення каталогу робіт або послуг, якісного оформлення сайту та, особливо, офісу. Від офісу дизайн студії інтер'єру залежить ставлення до неї клієнтів, бажаючих отримати сервіс певного творчого напрямку. Ідеальне розташування – центр міста.

П'ята рекомендація. Студія дизайну інтер'єрів, з технічної точки зору, повинна бути обладнана потужними комп'ютерами, багатофункціональним копіювальним пристроєм, кольоровим лазерним принтером і сканером. Також потрібно мати тільки ліцензійне програмне забезпечення, щоб уникнути неприємностей з правоохоронними органами. Все це досить витратно для дизайнерів початківців, і тут також може бути вихід у партнерстві з кимось, або в початку своєї кар'єри в рамках великої студії або організації.

Шоста рекомендація. Під час переговорів з замовниками вам будуть потрібні фотографії, схеми та кошториси виконаних проектів. Якщо ви тільки відкрили студію і ще не маєте реалізованих проектів, можна скористатися попередніми роботами дизайнерів студії. Обов'язково варто заручитися рекомендаціями своїх клієнтів. На клієнтів робить сильне враження нестандартне представлення проектів, наприклад, у вигляді тривимірної моделі, відеопрезентації і подібних опцій.

І сьома рекомендація від BR INTERIORS – варто вжити заходів щодо якісного просування своїх послуг. Тут варто поєднувати різні інструменти: починаючи від соціальних мереж і закінчуючи рекламою в профільних онлайн-медіа, друкованих журналах. Людям слід знати про вас, а в умовах високої конкуренції це буває складно. Тому варто враховувати і цей фактор при бізнес-плануванні. Також наладьте співпрацю з будівельними компаніями – це один з найефективніших каналів поширення інформації про ваші послуги.