Закрити
02-07-2017
КАМ’ЯНИЙ ШПОН VS ШТУЧНИЙ КАМІНЬ ТА ІНШІ МАТЕРІАЛИ
КАМ’ЯНИЙ ШПОН VS ШТУЧНИЙ КАМІНЬ ТА ІНШІ МАТЕРІАЛИ

В попередньому матеріалі ми розглянули такий практичний та гарний оздоблювальний матеріал, як кам’яний шпон.

Як вже згадувалося, кам’яний шпон доволі часто плутають з штучним або гнучким каменем.

 

Нагадаємо, що являє собою кам’яний шпон?

Кам’яний шпон – натуральний сланцевий зріз породи. Кожен лист шпону унікальний і в загальній картині узор неповторний.

Навіть, якщо набір з різних партій сланцю з одного місця видобутку, колір може повністю відрізнятися. Матеріал легкий та дуже адаптивний при використанні на складних криволінійних поверхнях.

Основні властивості кам’яного шпону: водонепроникність, термостійкість, витривалість (не боїться механічних пошкоджень), гнучкість, різноманітність  кольорової гами (вся палітра сланцю – від графітового до світло-бежевого) та неповторність, екологічність та простота догляду. При забрудненні  кам’яний шпон легко миється мильним розчином та губкою або ганчіркою без ворсу.

Гнучкий або м’який камінь – це тонкий зріз пісковика, скріплений полімерним шаром з текстильною основою. Гнучкий камінь, штучно створений руками людини, все ж наполовину залишається натуральним. 

За своїми властивостями співпадає з кам’яним шпоном, але програє йому в різноманітності відтворення фактур та узорів. По вигляду гнучкий камінь відтворює природний вигляд пісковика, має певну кольорову гаму, проте  сам узор типовий. 

Штучний камінь (акрилат) – це технологія облицювання ДСП, МДФ або інших поверхонь сумішшю полімерних смол та наповнювачів. Поверх дерев’яного підстави розташовується безпосередньо акриловий камінь, який виробляють методом гарячого лиття. Акрилат цікавий тим, що у нього повністю відсутні пори, це ідеально рівна поверхня, недоступна для проникнення бактерій, рідин і хімічних речовин. Акрил може приймати будь-які форми, відлиті вироби можуть бути безшовні. На відміну від інших видів штучного каменю акрілат теплий на дотик. Недоліки у акрілата теж є: він боїться нагрівання, колючих і ріжучих предметів, абразивних і лужних засобів і шорстких поверхонь.

Кварцовий агломерат. Цей вид декоративного оздоблювального каменю з’явився нещодавно. Агломерат або литий штучний камінь виготовляється з мармурової крихти, дрібних шматочків граніту і кварциту, скріплених поліефірної смолою.

Для отримання яскравих кольорів додається барвник. Виглядає такий декоративний камінь відмінно — вкраплення натуральних фрагментів, відблиски на гранях крихти. Цей матеріал, як і акрил, дозволяє грати з формами і відтінками, але вже не боїться високих температур, відколів і тріщин. Він стійкий до ударів, хімікатів, вологості, забруднень, на ньому не живуть бактерії. Догляд за виробами з агломерату зводиться до протирання серветкою.

Основна різниця між ним і акриловим каменем полягає в різних видах полімерних смол, які використовуються в якості в’яжучої речовини. Це надміцний матеріал, який в побутових умовах складно деформувати високою температурою, хімікатами, абразивними засобами і ударами. Якщо говорити спрощено, то акриловий камінь – це «підробка» під натуральний камінь, а кварцовий агломерат –  його трохи менш якісний аналог. 

Якщо порівнювати агломерат з кам’яним шпоном, недоліками агломерату є  висока вартість, відсутність гнучкості та велика вага. В наступній статті ми підведемо підсумок, чому серед розглянутих матеріалів, ми, як фахівці, віддаємо #1 в оздобленні кам’яному шпонові.

 

 

 

 

 

 

В статті використані матеріали та фото, що є у вільному доступі в мережі Інтернет, а також матеріали з сайтів виробників та їхніх представництв.