Закрити
05-03-2018
Головний тренд 2018 року, або Як відтворити японську філософію затишку вабі-сабі вдома

У перекладі з японської, «вабі-сабі» означає «скромну простоту». Це частина японського естетичного світогляду, яку складно пояснити за допомогою європейських понять. «Вабі» для японців – уособлення скромності та самотності, але, водночас, внутрішньої сили. А «сабі» асоціюється з архаїчністю та справжністю.

Тому цю естетику часом описують як красу того, що недосконале, швидкоплинне або незакінчене. Стиль вабі-сабі, який вважається «двоюрідним братом» японського мінімалізму, знайшов відображення не лише у традиційних видах мистецтва Японії, а й і в дизайні інтер’єрів.

Меблі

Інтер’єри у стилі вабі-сабі мають низку характеристик, серед яких світла меланхолійність і аскетизм. Тому в них дизайнери часто використовують старі красиві речі, які наділені особливою цінністю та давньою історією.  

Обираючи речі для інтер’єру, варто відштовхуватися від декількох критеріїв. По-перше, вони мають бути простими та гармонійними. По-друге, бути недосконалими і мати певний ледь помітний недолік. Адже вабі-сабі – це не лише стиль, а й філософія життя.

Освітлення


Принципи освітлення інтер’єрів у вабі-сабі перетинаються зі скандинавським стилем. Дизайнери прагнуть створити розсіяне, м’яке та неяскраве світло. Чому так? Це успадковано від філософії освітлення японських чайних будиночків – тясіцу. Їх будували таким чином, щоб вікна виходили на північ і поряд росли дерева. Так вдавалося досягти ще більшого ефекту розсіювання світла.

Окрім того, освітлення вабі-сабі запозичило деякі елементи з лофту, наприклад, дуже прості світильники з металевими конструкціями та легким нальотом іржі.

Текстиль

 

Обираючи текстиль для дому, віддайте перевагу натуральній кольоровій гамі, простим і грубим матеріалам. Такі тканини дуже схожі на ті, які використовують у скандинавських інтер’єрах.

 

BR INTERIORS – творимо неповторність!