Закрити

Колірні та декоративні тенденції інтер’єра-2019. Частина перша

За прогнозами провідних світових дизайнерських агентств 2019-й рік буде насиченим свіжими ідеями та розвитком вже заявлених напрямів.Нас чекає актуалізація арт-деко, темні кухні, бетонні ванні кімнати, тематика космосу з плитою у вигляді риб’ячої луски!

Цього року скандинавський стиль поступово відступає на другий план, звільняючи територію для шику, яскравих кольорів і заниженої меблі. Розкішний і гламурний арт-деко виходить на сцену. Це стосується оформлення як квартир, так і готелів і ресторанів.

Чим же здивує оновлений стиль нинішнього року?

• розкішні оксамитові матеріали;

• крупні орнаменти на шпалерах;

• повторення геометричних візерунків в оздобленні стін, меблів, світильників, штор;

• комбінація насичених кольорів зі строгими чорно-білими фарбами;

• включення складних рожевих відтінків;

• комбінація темних дерев’яних панелей та шпалер із орнаментом;

• поєднання в оформленні санвузла чорно-білої плитки та латуні.

Почнемо з основних колірних напрямків в інтер’єрі-2019.

Міжнародні виставки дизайну і декору в Мілані, Берліні, Парижі задають інтер’єрні переваги на наступний рік. Свою частку вносять і світові виробники оздоблювальних матеріалів. У 2019-му можна виділити чотири основні колірні напрямки: кораловий рожевий від Pantone, теракотовий Cavern Clay від Sherwin-Williams, безтурботний сірий від Benjamin Moore і «пряний мед» від Dulux.

Колір року: кораловий рожевий
Колір року: теракотовий
Колір року: безтурботний сірий
Колір року: пряний мед

Всі головні кольори цього року теплі та затишні. Можуть бути заспокійливими або енергійними в залежності від супутньої палітри, освітлення та меблів. Нейтральні відтінки в дизайні необхідні для фону або посилення акцентів. Ось кілька нейтралів, які прекрасно поєднуються з лідерами:

Французька ваніль

Жовто-кремовий відтінок додасть кімнаті відчуття сонця. Чудовий колір, якщо хочеться розширити простір. Підходить практично для будь-якого приміщення.

М’ята

Світлий м’ятний відтінок розслаблює. Добре виглядає у вітальнях, спальнях і ванних кімнатах.

Червоний і фіолетовий

Не можна не згадати про червоно-фіолетову гаму. Ці кольори замінять прохолодний рожевий і нюдово-пастельний.

У ванній кімнаті колірна тенденція трохи відрізняється від основної. Крім масляної, сірої та пісочної палітри, професіонали рекомендують чорно-білий дизайн у поєднанні з латунню та бетоном.

Саме ці відтінки найкраще відображають скандинавський стиль або мінімалізм, які залишаються модними в ванних на відміну від житлових приміщень. Простота, відсутність усього зайвого, невелике вкраплення яскравих і насичених деталей, а також використання або імітація дерева, бетону, кераміки, льону, каменю, латуні – важливі акценти для сучасної ванної кімнати. Лофт з урбаністичним настроєм також вдало вписується в цю тенденцію.

Важливу роль в інтер’єрі грає декор. Якщо його елементи підібрані правильно, то вони посилять потрібне враження, а не стануть зайвими деталями обраного стилю. Про модні напрямки декору в інтер’єрі-2019 – в наступній публікації!